Zwiększanie sprzedaży 5 skutecznych sposobów

Chyba każdy przedsiębiorca nieustannie myśli o tym jak zwiększyć sprzedaż. Niezależnie czy Twoja firma jest już jakiś czas na rynku czy może dopiero zaczyna, moja obserwacja pokazuje, że wielu przedsiębiorców często nie zdaje sobie sprawy z możliwości wykorzystania podstawowych narzędzi do zwiększenia sprzedaży.

1 – Stwórz wizytówkę google

Wciąż nie doceniana, a jednocześnie najprostsza w realizacji, darmowa pierwsza dźwignia wielu biznesów. Swego rodzaju słup ogłoszeniowy, tylko 1000x skuteczniejszy. Zaprowadzi Twoich klientów do Ciebie za rączkę

O czym należy pamiętać zakładając wizytówkę google?

  • Dokładnie wskaż lokalizacje za pomocą pineski – aby Twoi klienci nie musieli dodatkowo szukać. Szczególnie ważne jeśli adres „pisany” nie prowadzi precyzyjnie na miejsce.
  • Podaj aktualny numer – ileż to wizytówek w google posiada nie aktualne dane !
  • Nasyć wizytówkę zdjęciami własnych produktów i dodaj produktu / usługi które oferujesz. Google wyżej pozycjonuje wizytówki gdzie właściciel włożył trochę serca w ich przygotowanie niż inne.
  • Zadbaj o to by Twoi klienci dodawali opinie – przygotuj sobie treść maila i w który umieścisz link do swojej wizytówki i po każdym zleceniu wysyłaj do swojego klienta zaproszenie do podzielania się opinią. Sprawdź jak stworzyć proces na pozyskiwanie opinii w Twojej firmie. Oczywiście zanim wyślesz to zaproszeni zbadaj czy klient na pewno jest zadowolony.
  • Jeśli otrzymasz negatywna opinie – świat się nie wali, choć nie ma możliwości jej usunięcia. Nawet Twój klient nie może usunąć opinii. Może natomiast ją edytować. Skontaktuj się z nim i dogadaj. Jeden negatyw może Cię naprawdę wiele kosztować. Z punktu widzenia rozwoju biznesu zawsze warto o to powalczyć, nawet jeśli z tego powodu musisz ponieść stratę.
  • Sposobem na radzenie sobie z negatywnymi opiniami jest przykrywanie ich dobrymi. Dlatego warto regularnie prosić klientów o komentarze.

2 – Obsłuż klienta szybciej niż inni

Niby banalne, a wciąż tak mało firm to robi. Nie wierzysz ? Zrób prosty test, zanim zamówisz kolejną usługę wyślij zapytanie do 5 firm które Ci się pojawią w wynikach zapytania google. Mogę założyć się że

Jedna firma odpisze w ciagu 5-15 min

Dwie firmy odpiszą w ciąu 2-5 godzin

Reszta nie odpisze lub odpisze po 1-2 dniach

Jak myślisz która z firm jest najskuteczniejsza w pozyskiwaniu klientów wysyłających zapytania tą drogą ?

Wyprzedź innych w prosty sposób – podepnij skrzynkę e-mail do narzędzia monitorującego np CustomerAlert lub zapier. Gdy tylko klient do Ciebie napisze narzędzie odpisze mu automatycznie i da Ci czas dodatkowy na przygotowanie oferty.

Tak nawiązana relacja zwiększy Twoje szanse na sprzedaż od 1,5 do 3 razy.

3 – Prosta komunikacja na stronie

Jeśli twoja firma posiada stronę z ofertą – uprość ją maksymalnie. Pierwszy nagłówek, kilka zdań i Twój klient dokładnie musi wiedzieć co robisz i co u Ciebie może zakupić.

Nie przygniataj go toną zbędnych informacji, prowadź za rączkę, tłumacząc krok po kroku zagadnienie którym się zajmujesz, od czasu do czasu badając czy jest gotowy do zakupu lub kontaktu wyświetlając miejsce na formularz kontaktowy.

Im prościej tym lepiej, bez trudnych słów i niezrozumiałych synonimów.

4 – Prosta komunikacja na stronie

Ułatw klientowi komunikację z Tobą. Udostępnij link do komunikacji w messenger, whastup, telegram. Pokaż adres e-mail. Nawet jeśli oznacza to że otrzymasz więcej spamu. Część Twoich klientów nie chce wypełniać formularza kontaktowego. Szukają adresu e-mail i jeśli go nie znajdują lecą do konkurencji.

Wystarczy że pojawi im się myśl : „nie ma jak się skontaktować, to może firma już nie działa” etc.

Za dużo spamu ? Zakładaj osobne skrzynki e-mail na pierwszy kontakt. Możesz użyć też „aliasów”. Czy wiesz że skrzynka gmail posiada wbudowany mechanizm aliasowania ? Polega to na tym że jeśli posiadasz adres : kowalskikowalski@gmail.com to możesz upublicznić adres : kowalskikowalski+www@gmail.com i wiadomości wysłane na ten adres będą trafiać do Twojej głównej skrzynki. Gdy uznasz, że jest tam zbyt dużo spamu, łatwo możesz zrobić reguły które przekierują wiadomości spamowe, a Ty zmienisz adres pierwszego kontaktu na kolejny.

5 – Stwórz materiały reklamowe na Youtube

Obecnie drugą największą wyszukiwarką w Internecie jest Youtube. Młode pokolenie swoje poszukiwania zaczyna od tego medium. Jeśli uda Ci się stworzyć materiały promujące Twój biznes i umieścić na kanale YT, to klient który trafia do Ciebie po zapoznaniu się, potrafi już mieć wybudowaną opinię, być chętniejszym do zakupu i mniej chętnym do negocjacji.

Ilość wyszukiwań w Youtube stale rośnie. Nawet jeśli Twoje materiały nie zrobią gigantycznych wyników, bo np Twoja branża jest specyficzna i mała, to warto je robić ze względu na łatwiejszą sprzedaż klientom którzy w ten sposób do Ciebie trafili.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *