O mnie

Nazywam się Jakub Zohar Rutkowski i od dziecka pasjonuję się przedsiębiorczością.

Mój pierwszy biznes założyłem w wieku 12 lat, robiąc mini wypożyczalnie kaset video. Na ówczesnym placu targowym przy wrocławskim TGG wymieniałem 10 kaset i taszczyłem je do szkoły gdzie za przysłowiowego piątak pożyczałem „hity” kolegom z klasy.

W miarę dorastania wpadały kolejne pomysły od składania komputerów, po drobne naprawy i konstrukcje z elektroniki. Pierwszy poważniejszy biznes to było stworzenie sieci osiedlowej, który po 7 latach sprzedałem za pośrednictwem firmy „Dialog” do Netii. Było to w latach 1999 do 2007

W latach 2005-2013 tworzyłem firmy zajmujące się sprzedażą internetową, oraz przez klika lat rozwijałem salon sprzedaży i serwis telefonów GSM. Był to też czas gdy po raz pierwszy wprowadzałem na rynek produkt pod własną marką – odtwarzacz DVD „Divus”.

W latach (2007-2012) zacząłem też intensywnie interesować się tworzeniem programów, istniejące na rynku rozwiązania nie spełniały moich oczekiwań dlatego nauczyłem się programowania i tak powstał pierwszy produkt cyfrowy – konektory bankowe, które sprzedałem do firmy domwaluty.pl. Od tego czasu nieustannie współpracujemy przy tworzeniu i utrzymaniu kantoru internetowego „Domwaluty„.

Obecnie zajmóje się tworzeniem produktów cyfrowych i fizycznych – w software house (ITBees) oraz firmie produkującej meble na wymiar (Meble Bruno).

Współtworzę też kanał Youtube Ogród Kamili i stronę ogrody warzywne – ogrodkamili.pl